powrót do listy

Mężczyzna zmienia swoje podwórko w zimową krainę czarów dla swoich psów

Gdy masz psa, trudno nie być aktywnym nawet zimą.

Brian Keith Einarson zbyt dobrze o tym wie. Mieszkając w Winnipeg w Kanadzie, on i jego trzy psy co roku dzielnie znoszą pięć miesięcy zimyStarał się utrzymać swoje starsze psy w dobrej kondycji i zdrowiu, kiedy wolałyby raczej spać cały dzień, więc postanowił zachęcić ich do wychodzenia z domu na zimno. 

 

Genialny plan Einarsona? Zamienić podwórko w zimową krainę tuneli śnieżnych.

 

Budowa tuneli śnieżnych rozpoczęła się jako sposób na łatwiejsze sprzątanie po zwierzętach.

„Jestem kierowcą ciężarówki i wracam do domu w nocy, kiedy jest ciemno i ciężko jest znaleźć kupę. Po prostu stworzyłem ścieżki, aby je znaleźć ”, powiedział Einarson. „W przeciwnym razie nadejdzie wiosna, będziesz miał dość duży bałagan i nie będzie to zbyt atrakcyjne”.

W końcu zamienił ścieżki w tunele wypełnionego śniegiem, aby ułatwić psom poruszanie się.

 

 

Zatrudnił dzieci z sąsiedztwa, które pracowały nad projektem po szkole, a w ciągu miesiąca miał na podwórku pałace ze śniegu .

 

Według Einarsona nie jest zbyt trudno zaprojektować tunele, jeśli masz odpowiedni materiał do pracy. „Zbierasz dużo śniegu i pozwalasz mu osiąść na tydzień lub dwa” - powiedział Einarson. „Następnie możesz zacząć kopać dziury w stosach, a to, co wykopujesz, umieszczasz na wierzchu. Każda dziura zajęła około dziesięciu minut, więc w przypadku trzech pałaców zajęło to 20 godzin po szkole”.

 

Nawet przy placu zabaw na świeżym powietrzu szczenięta nadal potrzebowały innego powodu, aby ekscytować się minusową temperaturą. Nic nie motywuje ich bardziej niż zdrowe przekąski ukryte w tunelach i na ich szczycie.

„Obserwują z okna, jak rozrzucam smakołyki w każdym miejscu” - powiedział Einarson. „Gdy tylko widzą, jak przychodzę i otwieram drzwi, każdy pies ma szaleństwo w oczach, by zdobyć jak najwięcej smakołyków. Przebiega, chwyta i biegnie dalej.”

 

Kiedy jego maluchy zaczynają się zbyt mocno schładzać, podchodzą do drzwi, a ich tata wpuszczai je z powrotem do domu, aby mogły spokojnie odpocząć, dopóki nie nadejdzie czas na następną zabawę.

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Kobieta wyprowadza psa z balkonu- niebezpieczne zachowanie

Ratownicy dzikich zwierząt ubierają się w paski, aby zostać "matką" dla osieroconej zebry

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Lubiący psy i koty, przyjazny Fart

Młody Orion szuka domu!