powrót do listy

Mężczyzna widzi przerażonego psa, który utknął w zamarzniętej wodzie i ryzykuje własne życie, aby go ratować

Don Chatten, 49-letni mężczyzna, przebywał w Ellicott Creek Dog Park, wyprowadzając swoje dwa psy ratownicze, gdy jeden z nich zatrzymał się przy moście i zaczął szczekać. Don zbliżył się do barierki i usłyszał ciche skomlenie dobiegające z potoku.

 

Don wiedział, że w okolicy zaginął pies, więc poszedł zbadać sprawę. Rzeczywiście znalazł małego psa, który utknął na środku lodowatej wody. Don krzyczał do przechodniów, aby zadzwonili pod numer alarmowy, ale wiedział, że pies nie przeżyje tak długo.

Nie zastanawiając się długo, Don wskoczył do lodowatej wody, by wydostać z niej psa. Złamał lód przedramieniem i stanął w wodzie do pasa. Potem dotarł do psa, który był bardzo wystraszony. Udało mu się utrzymać psa przy klatce piersiowej i wrócić z nim z powrotem na brzeg.

 

Pies, terrier o imieniu Jackson, został zabrany do weterynarzy i objęty opieką w nagłych wypadkach. Weterynarze twierdzą, że życie Jacksona zostało uratowane dzięki Donowi. Właściciel psa odczuł ulgę i był wdzięczny za odzyskanie swojego dziecka.

 

Internauci nazwali Dona bohaterem ale ten twierdzi, że nie mógł inaczej postąpić. Cóż za skromny i dzielny miłośnik zwierząt! Dziękuję Don!

Kliknij poniższy film, aby zobaczyć, jak Don dzielnie ratuje małego Jacksona!

 

 

Chcesz więcej historii? Polub naszą stronę na facebooku

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Pies czekał w schronisku 8 lat, w końcu znalazł dom w Boże Narodzenie

Kara więzienia za porzucenie psa lub kota- nowe przepisy w Polsce

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Sara-malutka, drobna sunia szuka domu!

Borówka-malutka, 2-letnia sunia szuka domu!