powrót do listy

Maltretowany szczeniak znajduje opiekuńczego przyjaciela, gdy najbardziej go potrzebuje

Psy są takie kochające! Każdy, kto ma lub miał psa, wie, że ma szczególną zdolność rozumienia, kiedy potrzebujesz pocieszenia. Czy jest coś bardziej kojącego niż powrót do domu po ciężkim dniu i pocałunki od najlepszego przyjaciela?

Ale czasem same psy również potrzebują pocieszenia.

Możesz tego nie wiedzieć, ale psy mogą odczuwać empatię dla innych psów. Weźmy na przykład Simona i Sammie. Są zdecydowanie dowodem na to, że psy mogą okazywać sobie wzajemną miłość i troskę.

Ostrzeżenie: poniższe zdjęcia mogą być trudne dla wielu czytelników.

Kiedy 4-miesięczny szczeniak Sammie przybył do schroniska dla zwierząt w Południowej Karolinie, był w bardzo cieżkim stanie. Jego właściciel zastrzelił go w głowę, pomalował sprayem niebieską farbą i ciągnął za samochodem.

Rescue Dogs Rock NYC sprowadził go do Nowego Jorku, gdzie pracownicy kliniki dla zwierząt byli tak zszokowani stanem Sammie, że nie wiedzieli, co z nim zrobić.

YouCaring / Rescue Dogs Rock NYC

 

Sammie miał poważny uraz głowy, dwie złamane nogi, a ponieważ nie był leczony przez pewien czas, miał wysokie ryzyko infekcji.

YouCaring / Rescue Dogs Rock NYC

W lecznicy dla zwierząt leczył się także pies o imieniu Simon. Był również molestowany, ale jego obrażenia nie były tak poważne jak u Sammiego.

Kiedy Simon zobaczył Sammiego, od razu do niego podszedł. Położył jedną łapę obok Sammiego i powąchał go delikatnie. Sammie wydawał się ulżyć jego cierpieniom.

„Sammie zaakceptował dotyk Simona i był wdzięczny za miłość i przywiązanie, które okazał mu Simon”, powiedział Rescue Dogs Rock NYC.

YouCaring / Rescue Dogs Rock NYC

Przyjaźń między dwoma psami trwała długol, a Simon ponownie odwiedził swojego nowego przyjaciela. Oboje byli ofiarami ludzkiego okrucieństwa i wiedzieli dokładnie, przez co przechodził każdy z nich.

YouCaring / Rescue Dogs Rock NYC

 

Powrót Sammiego potrwa długo. Ale kiedy wyzdrowieje, zostanie adoptowany do nowego kochającego domu.

Simon, którego obrażenia były mniej poważne, już znalazł nowy dom. Po kilku zabiegach jego skóra się zagoiła i przeprowadził się do domu stałego w New Jersey.

Dzielimy się historią Sammiego i Simona, aby pokazać wszystkim, że psy mają do siebie nawzajem uczucia i współczują, tak jak ludzie. 

Udostępnij tę historię znajomym i rodzinie i miejmy nadzieję, że któregoś dnia żadne zwierzę nie będzie musiało doświadczać przemocy.

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Pies skradziony 2 lata wcześniej przypadkowo spotyka swojego ukochanego opiekuna

Dramat zwierząt domowych. Weterynarz patolog o cichych cierpieniach naszych domowych pupili

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Birka, nieduża, wpatrzona w człowieka sunia

Niewielki sznaucerkowaty Dyzio szuka domu!