powrót do listy

Listonosz ratuje rannego psa, którzy został porzucony i przywiązany do drzewa

Dan jest oddanym listonoszem, który zawsze czuł świetne relacje ze zwierzętami. Z biegiem lat przyzwyczaił się do wpadania na wszelkiego rodzaju zwierzaki podczas swojej pracy.

Czasami jest to kotek na skrzynce pocztowej, ale innym razem znajduje szczenięta, których życie jest zagrożone i które potrzebują jego pomocy. Jednym z przypadków, które najbardziej go poruszyły, był bokser o imieniu Kuperus.

Pies został znaleziony w mieście Filadelfia w Stanach Zjednoczonych.

Dan stwierdził, że przywiązany do drzewa pies, w samym środku upalnego dnia, wyglądała na bardzo szczupłego i nie miała nawet wody ani jedzenia, aby poradzić sobie z upływającym czasem. Gdy się zbliżył, zrozumiał, że było coś znacznie poważniejszego. Pies był bardzo brudny i miał niepokojące obrażenia głowy, które wyglądały na wyrządzone ostrymi przedmiotami.

Pies miał dziewięć złamanych zębów, kiedy go uratowano.

Chociaż musiał przestrzegać pewnych procedur, ponieważ był w pracy, Dan postanowił poświęcić swój czas, aby szybko pomóc temu psu. Pierwszą rzeczą, jaką zrobił, było znalezienie wody, aby przynieść czworonogowi ulgę, a następnie skontaktował się z wolontariuszami Schroniska dla Bokserów.

Tam postanowili nazwać psa Kuperus i po kilku minutach zdali sobie sprawę, że jest jednym z najładniejszych bokserów w całej historii Schroniska. Jej sytuacja była bardzo dramatyczna, więc natychmiast przyjęto ją na salę operacyjną.

„Zamykamy jej kontuzję i leczymy. Jej szczęka też była złamana. Udało nam się to ustabilizować. 

Promienna osobowość Kuperusa wkrótce dotarła do miłośników Schronsika dla Bokserów. Wielu ludzi chciało ją poznać i było bardzo poruszonych jej ogromnym pragnieniem życia, pomimo tego, jak trudna była jej przeszłość.

„Najbardziej pragnie na świecie kontaktu i miłości. Nadal jestem pod wrażeniem. Nawet po tym, gdy człowiek tak bardzo ją skrzywdził ”

Udało jej się wyzdrowieć w tymczasowym domu i po kilku miesiącach była gotowa przenieść się do stałego domu. Teraz ma kochającą rodzinę, która się nią opiekuje, a głównym celem nowej rodziny jest pomóc jej zapomnieć o ciężkich dniach, które przeżyła.

Listonosz zwykle odwiedza psa, a piękny Kuperus biegnie, by go powitać z wielką ekscytacją.

Jest wiele osób, które mogą przechodzić obojętnie obok potrzebującego psa czy kota ale ten dzielny listonosz pokazał, że wystarczy zaledwie kilka minut naszego czasu, by na zawsze zmienić życie jakiejś istoty.

Nie wychodź bez dzielenia się tą piękną historią i pamiętaj ile możemy osiągnąć, jeśli spędzimy kilka minut ze zwierzakiem, który jest w tarapatach.

Chcesz więcej historii? Polub naszą stronę na facebooku

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Zaginiony od tygodni pies niespodziewanie odnajduje się w schronisku

Przeprowadzka- kobieta widząc zaniedbanego psa przywiązanego łańcuchem postanawia go ukraść

Najnowsze zbiórki

3

130,00 zł

Operacja dla JJ

3

115,00 zł

Operacja Ramba

Ostatnie ogłoszenia

Wyrzucili szczeniaki na tory kolejowe

Znaleziono sunie!