powrót do listy

Kupiony przez internet, ten pies był pierwszym prezentem gwiazdkowym, który został porzucony w 2018 roku

Jeżeli prawdziwie kochasz zwierzęta, to wiesz, że pies czy kot jest obowiązkiem na całe życie. Nie są to zabawki tylko na święta, na kilka dni czy aż dorosną.

Na Boże Narodzenie, wciąż wiele osób kupuje psa pod wpływem impulsu i w przekonaniu, że będzie to idealny prezent. Potem wręcza go ludziom, którzy na taką odpowiedzialność są zupełnie nieprzygotowani.

 

Ten 8-tygodniowy szczeniak jako pierwszy, został porzucony w 2018 roku. Kilka dni po Bożym Narodzeniu trafił do schroniska w Londynie jako niechciany prezent świąteczny.

W schronisku otrzymał szczepionkę oraz poddany został standardowym badaniom. Gdy będzie gotowy, zostanie adoptowany do kochajacego i odpowiedzialnego domu.

Szczeniaczek jest bardzo czuły. Kocha ludzi i zabawy.

Pracowników schroniska nie zdziwił fakt, że został kupiony przez internet. Prawdopodobnie został też za szybko zabrany od swojej mamy. Niestety tak się dzieje najczęsciej w przypadku nielegalnych hodowców.

Niech ta historia przypomina wszystkim o adopcji psów ze schroniska, zamiast kupowania ich od niehumanitarnie traktujących zwierzęta hodowców.

Podziel się tą historią, jeżeli jesteś przeciwny porzucaniu bezbronnych zwierząt!

Komentarze

Najnowsze artykuły

10 niesamowitych historii psów, które zaskoczyły wszystkich swoim heroizmem i odwagą

Porzucony pies przez kilometr biegł za samochodem

Ostatnie ogłoszenia

Haker dramatycznie poszukuje nowego domu

Cudny psiak cierpi w schronisku. Pilnie do adopcji