powrót do listy

Każdego dnia przed szkołą chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi znaleźć jedzenie

Przy tak wielu złych wiadomościach wokół nas znalezienie prawdziwych aktów wrażliwości i miłości na tym świecie może wydawać się trudne. Ale od czasu do czasu zdarzają się wydarzenia, które przywracają naszą wiarę w ludzkość.

Tak jak ten mały chłopiec, który wolał zrezygnować ze swoich gier, a nawet czasu odpoczynku, oddając je komuś, komu może pomóc. Zrobił to z przyjemnością, nie chciał niczego w zamian od zwierzęcia. I robił to z dużą cierpliwością, codziennie przed pójściem do szkoły. 

 

Ten niewidomy jelonek zamieszkał w sąsiedztwie amerykańskiego stanu Illinois.

W naturze takie zwierzę nie mogłoby przeżyć, ale dzięki staraniom tego dziecka jeleń ma teraz szansę na przeżycie. To, co robi dziecko, poruszyło nasze serca i napełniło je czułością. Niewidome jelenie nie żyją długo, są doskonałym łupem dla innych drapieżników, głodują lub zostają przejechane przez pojazdy.

 

Drogi są wyjątkowo niebezpiecznymi miejscami dla tych zwierząt, szczególnie jeśli są one niewidome.

Nie było tak jednak w przypadku tego jelenia, który przypadkowo ale i szczęśliwie odwiedził tę okolicę, gdzie spotkał chłopca, który codziennie pomaga mu znaleźć miejsce do odpoczynku i jedzenia, prowadząc go ostrożnie z jednego chodnika na drugi.

Na szczęście wieści o tej cudownej historii dotarły do lokalnej organizacji ratowniczej, która teraz opiekuje się jeleniem w miejscu, w którym mogże bezpiecznie i szczęśliwie żyć.

Okolica nie była idealnym miejscem dla niewidomego jelenia więc wszyscy zebrali się, aby mu pomóc

Praca, którą mały 10-latek wykonał z jeleniem, należy podziwiać. Nigdy nie próbował go oswoić, czy adoptować. Nawet go nie nazwał. Dzieciak codziennie szukał jelenia i pomagał mu bezpiecznie przejść do miejsca, gdzie miał jedzenie. 

Grupa zajmująca się rehabilitacją dzikich zwierząt zabrała jelenia przyczepą na konie, jest to jedyna prawnie upoważniona jednostka, która leczy i chroni to dzikie zwierzę w tym stanie. W czasie akcji ratunkowej połowa dzielnicy wyszła, aby zobaczyć, co się dzieje, w tym chłopiec i jego matka.

Na szczęście jeleń jest bezpieczny i może prowadzić spokojne życie z innymi zwierzętami.

Chłopiec jest najsłodszym przykładem kogoś pomocnego i wyrozumiałego wśród wszystkich ludzi w okolicy. Jego rodzice mają w planie nagrodzić ten piękny akt dobroci dziecka i zabrać go do odwiedzenia jelenia w stanowym rezerwacie przyrody.

Chcesz więcej historii? Polub naszą stronę

Komentarze

29 stycznia 2020 o 14:29

Ciekawy

"...w sąsiedztwie amerykańskiego stanu Illinois" - czyli w którym stanie?

Odpowiedz

Najnowsze artykuły

Zaginiony od tygodni pies niespodziewanie odnajduje się w schronisku

Przeprowadzka- kobieta widząc zaniedbanego psa przywiązanego łańcuchem postanawia go ukraść

Najnowsze zbiórki

3

130,00 zł

Operacja dla JJ

3

115,00 zł

Operacja Ramba

Ostatnie ogłoszenia

Wyrzucili szczeniaki na tory kolejowe

Znaleziono sunie!