powrót do listy

Karmy dla psów i kotów na bazie owadów- nowy trend w żywieniu zwierząt

Wygląda na to, że już niedługo wszyscy będziemy jeść robaki!

Karma dla dla psów i kotów oparta na tradycyjnym mięsie przyczynia się do katastrofy ekologicznej a odpowiedzią jest karma oparta na owadach, która zyskuje coraz większą popularność. Owady są cennym źródłem wartościowego białka, dzięki temu mają ogromny potencjał jako składnik karmy dla psów i kotów.

 

Czym jest więc karma dla psów i kotów na bazie owadów?

Karma dla psów i kotów na bazie owadów, to karma dla zwierząt domowych, w której tradycyjne mięso zastąpiono owadami. W Polsce dostępna jest ograniczona ale rosnąca liczba produktów, w tym karma dla psów, karma dla kotów TOMOJO

W recepturze karmy TOMOJO tradycyjne mięso zastąpiono mączką z owadów, która jest niezwykle bogata w białko, witaminy i minerały oraz kwasy tłuszczowe. Owady sprawiają, że zarówno karma, jak i przysmaki doskonale pachną i smakują, przez co są uwielbiane przez czworonogów. Oprócz walorów smakowych karmy dla psów na bazie owadów TOMOJO, nie można pominąć jej właściwości zdrowotnych. Ze względu na starannie opracowany skład, doskonale nadaje się dla zwierząt z problemami alergicznymi i trawiennymi, jest łatwo strawna, wysoko przyswajalna i hypoalergiczna. Karmy TOMOJO są wolne od antybiotyków, hormonów, sztucznych konserwantów i polepszaczy smaku.

Proces powstawania karmy dla psów i kotów na bazie owadów TOMOJO jest przejrzysty i jasny, nadzorowany przez lekarzy weterynarii. Natomiast opakowania powstają w 100% z materiałów z odzysku i są biodegradowalne.

Istnieje rosnący trend owadów jadalnych. Owady należą do królestwa zwierząt i ich białko jest białkiem zwierzęcym. Ich spożycie stanowi jeden z najbardziej zrównoważonych a jednocześnie najbardziej osobliwych sposobów zaspokajania rosnącego światowego zapotrzebowania na żywność.

Zapasy żywności są ograniczone i trwają poszukiwania alternatywnych źródeł pożywienia. Ludzie jedzący owady nie są niczym nowym. Na całym świecie 2mld ludzi zjada owady! Czemu więc nie miałyby się nimi żywić nasze kochane zwierzęta?

 

Dlaczego warto przejść na karmę dla psów na bazie owadów?

Dlaczego więc powinieneś przestawić się na karmę dla psów na bazie owadów? Dobre pytanie! Cóż, może na początku pomyśl o tym, co trafia do karmy dla twojego psa czy kota. Jeżeli mocno zagłębisz ten temat, wyda ci się to dosyć szokujące. Za niewinnie brzmiącymi słowami, takimi jak “produkty uboczne z mięsa” (często też: " produkty pochodzenia zwierzęcego) czy “mączka mięsna” kryją się przerażające praktyki produkcyjne, które przyprawiają o zawrót głowy. Producenci karmy dla zwierząt dodają niebezpieczne konserwanty i wzbogacone witaminy, które w rzeczywistości mogą powodować, że karma dla zwierząt jest mniej zdrowa lub może nawet narażać je na różne choroby. Sam proces, który zamienia zwierzęta w karmę jest również nieciekawy. Przecież zabijane są zwierzęta, którymi karmi się nasze czworonogi. 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co naprawdę trafia do miski twojego psa czy kota? Ja też nie, dopóki nie zaczęłam tego analizować a moje odkrycia były naprawdę przerażające! A jako psia mama szczególnie niepokoi mnie prawda o komercyjnej karmie dla psów. 

Z kolei skład owadów jest podobny do składu mięsa z łososia czy królika a więc jest bardzo wartościowy- trudno porównać go do czegokolwiek, gdyż ma tak wiele cennych składników.

British Veterinary Association (BVA) uważa, że niektóre karmy na bazie owadów mogą być lepsze dla domowych zwierząt niż inna żywność, w tym nawet wysokiej jakości stek.

 

Owady jako zrównoważone źródło białka dla zwierząt domowych

W 2050 roku światowa liczba zwierząt domowych osiągnie 9 miliardów. Jak więc karma dla zwierząt może być zrównoważona w świecie z szybko zmniejszającymi się zasobami?

Odpowiedzią jest karmienie naszych zwierząt domowych karmą na bazie owadów!

Można je hodować w praktycznie każdych warunkach, w każdym klimacie, nawet w mieście! Wymagają mniej ziemi, wody, paszy i energii niż tradycyjne hodowle zwierząt. A dzięki wysokiej zawartości białka, kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, owady mogą być “pożywieniem” przyszłości dla zwierząt domowych i ludzi.

Oprócz potencjalnych korzyści zdrowotnych, jedzenie owadów jest także dobre dla naszej planety!

Czy karma dla psów i kotów zyska popularność w nadchodzącej przyszłości? Będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą karmy dla psów i kotów na bazie owadów TOMOJO. 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

09 lutego 2021 o 17:15

/123

Będą płakać że w karmie nie ma miesa

Najnowsze

NaszeFutrzaki: Najlepsza platforma crowdfundingowa dla zwierząt

Jak założyć konto NaszeFutrzaki i zebrać pieniądze na leczenie psa lub kota

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Młodziutki Aslan, cudowny, przyjazny psiak

Aleks - jest gotów podbić z Tobą świat!