powrót do listy

Kara więzienia za porzucenie psa lub kota- nowe przepisy w Polsce

Nie każdy powinien mieć psa lub kota. Zwierzak w domu to ogromna odpowiedzialność na kilka lat. Niektórym ludziom brakuje jednak empatii i porzucaja swoje psy i koty z dala od domu, w lesie, przy drodze.

W Polsce, od wielu lat prowadzone są kampanie społeczne prowadzące do zwiększenia kar wobec osób, które źle traktują zwierzęta oraz wobec tych, którzy je porzucają narażając ich zdrowie a często również życie.

Według nowych przepisów porzucenie psa lub kota ma być traktowane jak przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. A jeśli czyn jest wykonany ze szczególnym okrucieństwem, kara wzrasta do 5 lat więzienia. Dodatkowo, sąd może ukarać sprawców grzywną w wysokości nawet do 100 tysięcy złotych, przeznaczonych na cele charytatywne dla schronisk.

Nie będzie brany pod uwagę powód porzucenia. Każde takie przestępstwo będzie karane.

Mamy nadzieję, że przepisy wejdą szybko w życie a osób, które pozbywają się zwierząt będzie coraz mniej. Być może dzięki temu decyzja o adopcji czy kupnie psa będzie też bardziej przemyślana i dojrzała.

 

 

Komentarze

09 grudnia 2019 o 17:49

Stubba Elzbieta

Nareszcie cos sie dzieje

Odpowiedz

07 grudnia 2019 o 17:53

Anonim

Taaaa zostawienie zwierzaka w schronisku też jest traktowane jako porzucenie. Raczej spodziewam się że wl lesie będzie więcej martwych zwierzaków... Jednak ktoś ma rację schroniska szybko znikną

Odpowiedz

07 grudnia 2019 o 16:35

IRENA

MOJA SĄSIADKA POSZŁA DO SZPITALA I KAZALI KOTKI JAJ ŚMIECI WYRZUĆ NA DWÓR PO TO JEST OCHRONA NAD ZWIERZĘTAMI ŻEBY DBAĆ SĄ SCHRONISKA IDĄ MROZY JAK TAK MOŻNA

Odpowiedz

07 grudnia 2019 o 12:57

Anonim

To jeszcze obowiązek sterylizacji posiadanych zwierzaków, sterylizacja darmowa, żeby nie było że nie ma "piniendzy", a jeśli ktoś nie chce wysterylizować/ wykastrować to niech płaci podatek dla gminy np.1000 pln i z tego dokładać do schronisk i ochrony zwierząt. I za parę lat nie będzie bezdomniaków

Odpowiedz

07 grudnia 2019 o 15:47

Danuta

popieram

Odpowiedz

06 grudnia 2019 o 21:58

Anonim

Prawidłowo! W dzisiejszych czasach ludzie nie myślą o tym, że są odpowiedzialni za czyjeś życie. Nie pamiętają czym jest odpowiedzialność. Karać takich co porzucają te biedactwa!

Odpowiedz

Najnowsze artykuły

Ta kobieta nie może się zdecydować którego psa adoptować więc kupuje całe schronisko

Ich mama zmarła na poboczu drogi. Zrobiliśmy wszystko, by uratować jej szczenięta

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Boluś płacze co noc

Bono-mały, 3-letni, delikatny pies szuka domu!