powrót do listy

Jak zmienić karmę dla psów- ze starej na nową

Myślisz o zmianie karmy dla psa? Dowiedz się, jak zmieniać karmę dla psów, aby zmiana przebiegała płynnie, a Twój pies był szczęśliwy i zdrowy.

Twój pies może mieć problemy żołądkowe. Być może musi schudnąć. Albo może się starzeć. Bez względu na powód, jeśli teraz zastanawiasz się nad zmianą karmy dla psów, trafiłeś w dobre miejsce. Krok po kroku wyjaśnimy ci, co należy zrobić.

Jak często powinienem zmieniać karmę mojego psa?

Istnieją różne opinie na temat tego, jak często zmieniać karmę dla psa, ale istnieje ogólna opinia, że należy to robić tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zbyt częsta zmiana może sprawić, że Twój pies stanie się wybredny. Mówi, że wprowadzenie zbyt wielu smaków do twojego psa może przynieść odwrotny skutek w przyszłości, jeśli będziesz musiał zmienić go na dietę na receptę o łagodniejszym smaku. Twój pies może nie być tym zainteresowany, jeśli przez całe życie jadł różne pokarmy.

Pamiętaj, że niewłaściwa karma dla psa może prowadzić do niedoborów żywieniowych.

Czy zbyt szybka zmiana karmy może spowodować, że mój pies zachoruje?

Zbyt szybka zmiana karmy dla psów lub zmiana karmy dla psów bez mieszania może prowadzić między innymi do rozstroju żołądka. Aby uniknąć problemów, najbezpieczniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest stopniowa zmiana karmy, aby Twój pies przyzwyczaił się do nowej karmy.

Bardzo ważne jest mieszanie tych dwóch pokarmów przez kilka dni przy użyciu bardzo określonych proporcji. Oto tabela przejścia na karmę dla psów, którą możesz śledzić:

  • Dni od 1 do 3: Wymieszaj 25% nowej karmy z 75% starej karmy
  • Dni od 3 do 6: Wymieszaj 50% nowej karmy dla psów i 50% starej karmy dla psów
  • Dni od 6 do 9: Wymieszaj 75% nowej karmy dla psów i 25% starej karmy dla psów
  • Dzień 9 i dalej: Karm swojego psa w 100% nową dietą

Monitoruj wymioty, biegunkę i miękkie stolce. Dr Barrett mówi, że należy to zrobić w ciągu pierwszych trzech dni. Jeśli Twój pies zachoruje na początku okresu przejściowego, porozmawiaj ze swoim weterynarzem, aby opracować nowy plan. Być może będziesz musiał ponownie zmienić jedzenie lub wrócić do poprzedniego stosunku przez kolejne trzy do czterech dni, aby zobaczyć, czy to pomoże. Proces przejścia powinien zająć łącznie od 9 do 12 dni, ale pozwól swojemu psu i jego żołądkowi poprowadzić Cię.

W tym czasie nie należy wprowadzać żadnych nowych smakołyków. Jeśli zauważysz, że Twój pies odwraca się od swojej miski z jedzeniem lub nie jest zainteresowany jedzeniem, nie oznacza to, że nie lubi smaku. Zamiast tego może odczuwać mdłości.

Ile karmy podawać przy zmianie karmy dla psa?

Oprócz stopniowego przejścia, postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi karmienia na torbie na karmę dla psów, aby prawidłowo porcjować karmę. Zbyt obfite karmienie psa może spowodować przyrost masy ciała lub biegunkę. Zmniejszenie ilości pożywienia, które podajesz swojemu psu i podawanie przepisanych przez weterynarza środków wspomagających trawienie może pomóc w poprawie jego trawienia w fazie przejściowej.

 

Kupuj karmę dla psów najwyższej jakości, na którą cię stać, w przeciwieństwie do karmy taniej, która może zaszkodzić układowi trawiennemu twojego psa. Składniki karmy zawarte na opakowaniu powinny być prawdziwe i rozpoznawalne, a jeśli nie są, poszukaj innej karmy.

Większość starszych, prowadzących siedzący tryb życia i wykastrowanych lub wykastrowanych psów nie ma tak wysokiego zapotrzebowania na energię, więc używaj karmy dla psów o niższej kaloryczności (o ile lekarz weterynarii uzna, że ​​jest w porządku). Jeśli karma jest zbyt wysokokaloryczna, szczeniak może przytyć i mieć problemy zdrowotne.

Kup wystarczającą ilość karmy na całą zmianę pokarmową psa

Najlepiej zawsze kupować dwa opakowania karmy, aby miec odpowiedni zapsa.

Jeśli jednak zabraknie Ci karmy dla Twojego psa, kup karmę z tym samym źródłem białka i podobnymi składnikami. Jeśli Twoje zwierzę je dietę z brązowego ryżu i łososia, poszukaj diety z łososiem i owsem lub innej diety opartej na rybach. To może uchronić twojego psa przed zachorowaniem.

 

Przed zmianą karmy skonsultuj się z lekarzem weterynarii

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w karmie psa skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Mogą wystąpić większe problemy, takie jak choroba lub alergie, a lekarz weterynarii może chcieć przetestować psa przed zmianą karmy.

Pozostanie w kontakcie z lekarzem weterynarii i monitorowanie stanu zdrowia psa podczas przechodzenia na inną karmę dla psów to klucz do sukcesu z nową dietą.

 

 

Zdjęcie główne  © Sally Anscombe/Getty Images

źr. dogster.com/

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!