powrót do listy

Dawniej maltretowany pies ratuje 3-letnią dziewczynkę, która marznie na mrozie

Kiedy ten mały piesek przybył do schroniska dla zwierząt Delta w stanie Michigan zeszłej wiosny, miał „dwie połamane nogi i połamane żebra” - wszystkie obrażenia zdarzyły się w różnych momentach i zostały zrobione i zaniedbane przez jego okrutnego właściciela.

Kilka miesięcy później były właściciel Orzeszka został skazany za znęcanie się nad zwierzętami, a Orzeszek wyzdrowiał. Dostał także nową szansę na życie i według schroniska, ma „wspaniały nowy dom ze wspaniałą rodziną”. Ale Orzeszek ma teraz inną historię do opowiedzenia - słynącą z jej niesamowitego heroizmu. To dlatego, że poprzednio maltretowany pies niedawno uratował życie 3-letniej dziewczynce.

Schronisko dla zwierząt Delta Animal Shelter zapisał na swojej stronie na Facebooku po otrzymaniu od swojej rodziny 20 marca 2017 r. następujący list:

„Drogie Schronisko,

muszę podzielić się szczerą historią o tym, jak wspaniały był nasz mały Orzeszek! Naprawdę była błogosławieństwem dla naszej rodziny i uwielbiamy ją mieć przy sobie. Jak wiecie, jej pochodzenie było tak bolesne i cieszymy się, że mogliśmy zabrać ją do naszego domu i dać jej miłość i rodzinę, na którą zasługuje. Wydaje mi się jednak, że wciąż ma „szósty zmysł” na temat swojego przeszłego życia, które ze sobą nosiła.

Dzisiaj Orzeszek był odpowiedzialny za uratowanie życia 3-letniej dziewczynki. Około 11 rano Orzeszek zaczął wariować w naszym domu. Biegał po schodach, szczekając i wrzeszcząc.

Potem Orzeszek poszedł do mojego męża, który był w garażu i powiadomiła go, że chce wyjść na zewnątrz. Powiedział, że słyszy, jak biegnie po schodach, ale nie rozumiał dlaczego. Wypuścił ją na zewnątrz, gdzie z pełną prędkością wbiła się w pole za naszym domem.

Mój mąż podążył za nią i ku jego zaskoczeniu znalazł nagą, drżącą, trzyletnią dziewczynkę zwiniętą w kłębek. Podniósł ją, owinął bluzą i wniósł do środka. Zadzwonił pod 911 i zgłosił incydent. Zanim przyjechała karetka i policja, dziewczynka powiedziała tylko jedno słowo - „piesek”.

Dzięki Orzeszkowi uratowano życie małej dziewczynki. Była takim błogosławieństwem dla nas, a teraz dla innych. Słowa nie są w stanie wyrazić, jak wdzięczni jesteśmy za to, że w naszym życiu mamy Orzeszka i jak bardzo jest niesamowita.

Jest częścią naszej rodziny i dzięki cudownym ludziom takim jak wy w schronisku- żyje. Bez niej nie tylko nie byłoby jej na tym świecie, ale i życie tej małej dziewczynki mogłoby źle się zakończyć. ”


Według lokalnych serwisów informacyjnych dziecko zostało przewiezione do szpitala i stwierdzono, że nie cierpi na hipotermię, a teraz jest już w „dobrych rękach”.

 

Zastępca Steve Kositzky był jednym z oficerów, który był obecny podczas interwencji i powiedział:: „Dziecko ma się dobrze, ma się dobrze i jest w dobrych rękach. W domu znajdowało się jeszcze jedno dziecko, które również zostało odebrane rodzicom. O ile mi wiadomo, oboje dzieci przebywa teraz razem w domu zastępczym ”.

Policja przygląda się incydentowi i prosi, aby śledztwo mogło przebiegać bez spekulacji, ponieważ okoliczności nie są obecnie jasne. Oczywiste jest jednak, że działania Orzeszka uratowały życie dziewczynki!

Orzeszek jest wyraźnie wyjątkowym psem ratunkowym i nowym wzorem we wspieraniu i adopcji zwierząt ze schroniska.

Podziel się historią Orzeszka z rodziną i przyjaciółmi!

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Szorstkowłosa Szczotka szuka domu!

Rydzyk - młody, niekonfliktowy wesołek szuka domu!