powrót do listy

Coraz więcej próśb o eutanazję zwierząt domowych w związku ze strachem przed koronawirusem

Panika wydaje się być coraz bardziej obecna. Ponieważ  nie było żadnych testów na psach odnośnie COVID-19, panika ogarnęła właścicieli zwierząt domowych. 

Coraz więcej próśb o eutanazję zwierząt domowych w związku ze strachem przed koronawirusem

 

Brzmi niesamowicie, a jednak ... szczególnie w Australii weterynarze otrzymują coraz więcej wniosków o eutanazję . Są to zwierzęta , które są zdrowe i nie mają absoutnie żadnych oznak choroby, ale właściciele obawiają się złapania koronawirusa z powodu posiadania psa lub kota. Ci właściciele twierdzą, że w ten sposób chcą się zabezpieczyć przed chorobą. Prośby o eutanazję nie otrzymały pozytywnej odpowiedzi i stawią rosnący problem dla weterynarzy, którzy powtarzają to samo w kółko: nie ma dowodów na możliwe zarażenie COVID-19 u zwierząt.

Czy zwierzę domowe może przenosić wirusa na ludzi?  

Będziemy to podkreślać: dzisiaj nie ma przypadku przeniesienia wirusa między zwierzęciem a człowiekiemChińscy naukowcy przeprowadzili wiele badań na ten temat. Psy mogą przenosić wirusa betakoronawirusa. To wirus tej samej rodziny, ale nie jest to Covid-19. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby ludzie myli ręce mydłem i wodą po kontakcie ze zwierzętami . Chroni to osoby mające kontakt ze zwierzętami przed różnymi powszechnymi bakteriami, takimi jak E. Coli, które są przenoszalne między zwierzętami domowymi i ludźmi.

Higiena: klucz do ochrony

 

Dla kotów jest to jeszcze prostsze, ich wirusy nie są takie same. Nie może do nich dotrzeć Covid19 i dlatego nie może być wektorem transmisji. Ogólnie rzecz biorąc, przenoszenie wirusa z jednego gatunku na drugi jest skomplikowane. Tak więc epidemia rozpoczęła się od zwierzęcia, ale  dzikiego zwierzęcia, które zostało skonsumowane przez ludzi na rynku w Wuhan, w warunkach prawdopodobnie bardzo ograniczonych sanitarnie. Dlatego atakowanie zwierząt domowych jest niepotrzebne i okrutne. Jesteś całkowicie bezpieczny ze swoim zwierzakiem.

 

Źródło: Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Żywności, Środowiska i Bezpieczeństwa Pracy

Źródło: mirror.co.uk

 

Proszę udostępnij te informacje znajomym, którzy mają psy i koty,

aby wiedzieli, że ich zwierzęta są bezpieczne.

Komentarze

14 marca 2020 o 11:13

Marcin

Od jakiego zwierzęcia??? Ten wirus został stworzony przez ludzi specjalnie... Prace nad bronią biologiczną... Ci co myślą że to przez jakieś zwierzę to są bardzo ale to bardzo naiwni. Jest to udowodnione już że za tym stoją ludzie

Odpowiedz

14 marca 2020 o 07:33

Anonim

Idiotyzm... Zwierzęta nie przenoszą tego koronawirusa, już mówili o tym wczoraj.
Nie wyobrażam sobie uśpić mojego psa, bo choroba łapie ludzi, debilizm w czystej postaci.

Odpowiedz

Najnowsze artykuły

Kobieta wyprowadza psa z balkonu- niebezpieczne zachowanie

Ratownicy dzikich zwierząt ubierają się w paski, aby zostać "matką" dla osieroconej zebry

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Lubiący psy i koty, przyjazny Fart

Młody Orion szuka domu!