powrót do listy

Chińskie miasto wprowadza zakaz jedzenia kotów i psów po wybuchu koronawirusa

Psy naprawdę są najlepszym przyjacielem człowieka - są doskonale kochającymi i lojalnymi zwierzętami domowymi. Dlaczego więc ktokolwiek miałby je zjeść?

Trudno to sobie nawet wyobrazić, ale w niektórych krajach wciąż żyje szokujący, ale legalny przemysł mięsny dla psów . Wiele ofiar zostaje skradzionych i źle traktowanych przed zabiciem i przeznaczeniem ich na jedzenie.

A teraz uważa się, że niedawna epidemia koronawirusa, która stała się śmiertelną epidemią na całym świecie, rozpoczęła się na jednym z tych brudnych rynków sprzedających dzikie mięso, rzucając ostre światło na ten okrutny przemysł ... i zachęcając jeden samorząd do wprowadzenia zmian.

Podobnie jak wiele miast na całym świecie, Chiny szykują się do ochrony swoich obywateli przed wybuchem wirusa koronawirusa. Jedno rozwiązanie: zwalczanie handlu mięsem z dzikiej przyrody w mieście.

Według Reutersa proponowane przepisy zakazują konsumpcji zwierząt takich jak koty i psy.

Prawo zakazuje również sprzedaży zwierząt takich jak węże i żaby na żywność. Inne mięso, takie jak wieprzowina, kurczak i wołowina są nadal dozwolone.

„Zakaz konsumpcji dzikich zwierząt jest powszechną praktyką w krajach rozwiniętych i jest uniwersalnym wymogiem współczesnej cywilizacji”, napisano w komunikacie. Prawo uznaje status psów i kotów za zwierzęta domowe.

Zgodnie z proponowanym projektem osoby złapane na jedzeniu zwierząt z listy chronionej otrzymają grzywnę w wysokości 20 000 juanów (prawie 3 000 USD). Sprzedawcy zostaną ukarani grzywną ponad dwukrotnie większą.

 

Chociaż prawo musi jeszcze zostać uchwalone i dotyczy tylko jednego miasta, może to być początek dobrej drogi do poprawy życia psów i kotów w Chinach.

„Byłoby to bardzo znaczące i mogłoby nawet wywołać efekt domina u innych miast.”

To smutne, że dopiero globalna epidemia zajęła się zaprzestaniem sprzedaży mięsa psów i kotów, ale mamy nadzieję, że jest to wreszcie punkt zwrotny, który kończy ten okropny handel raz na zawsze.

Poinformuj o nowościach, podziel się tą historią!

 

Komentarze

04 marca 2020 o 21:31

Anonim

Biedactwa,aż dziwi,że ten wirus pojawił się dopiero obecnie,brudne klatki,ciepły klimat,odchody,sierść,brak higieny,mięso bez kontrolii.Biedne koty i psy, bezsilne,przerażone,bez możliwości ucieczki,okropne!!!

Odpowiedz

04 marca 2020 o 13:47

Fanatyk kotów

Co jak co ale taki pies naprawdę jest smaczny i to fakt niepodważalny

Odpowiedz

04 marca 2020 o 10:09

Daniel

Co za różnica czy to pies kot nietoperz świnia krowa czy kurczak? U nas dzieje się to samo ale cierpią po prostu inne zwierzęta w niczym nie gorsze od tych na początku listy!

Odpowiedz

03 marca 2020 o 19:01

Anonim

Krówki i świnki też czuja i cierpią całe życie zanim znajda się na talerzu. Hipokryzją jest jest jedne zwierzęta a kochać inne.

Odpowiedz

01 marca 2020 o 11:35

JKIM

Mam nadzieję, że ludzie którzy piszą coś w stylu ''jak można tak okrutnie traktować zwierzęta'' sami nie jedzą żadnego mięsa, bo w innym wypadku wychodzą na hipokrytów.

Odpowiedz

29 lutego 2020 o 16:00

Angel

Jak można w tak okrutny sposób traktować zwierzęta!!!! Następnie je zjadać! Masakra

Odpowiedz

29 lutego 2020 o 03:54

Gość

Karma ich dopadła za to co robili z psami, kotami i innymi bezbronnymi zwierzętami.

Odpowiedz

28 lutego 2020 o 18:55

Anonim

Mordercy

Odpowiedz

28 lutego 2020 o 21:45

Justyna

Chińczycy jedzą nawet zupę z ludzkich płodów ????ten naród napawa mnie obrzydzeniem.

Odpowiedz

28 lutego 2020 o 16:40

Kamil

Tragedia ludzkości i tego świata, nienawiść do innych żywych stworzeń, zadawanie im cierpienia i czucie wyższości dzięki tej udręce...róbmy wszystko by to skończyło się jak najszybciej i ludzkość wstąpiła w inny stan umysłu...

Odpowiedz

03 marca 2020 o 19:03

Anonim

A u nas inaczej? Krowa całe życie w oborze, zabierają cielaka po porodzie, jak już nie daje mleka to rzeź. świnki w klatkach tuczone i rozmnażane. Nie Jesteśmy lepsi.

Odpowiedz

Najnowsze artykuły

Kobieta wyprowadza psa z balkonu- niebezpieczne zachowanie

Ratownicy dzikich zwierząt ubierają się w paski, aby zostać "matką" dla osieroconej zebry

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Lubiący psy i koty, przyjazny Fart

Młody Orion szuka domu!