powrót do listy

Bezdomny pies znajduje ciepłe miejsce w żłobie z Dzieciątkiem. Teraz ogrzewa serca ludziom na całym świecie

To smutne, gdy myślę o wszystkich bezdomnych zwierzętach na ulicy, szczególnie o tej porze roku, kiedy jest zimno i robi się wcześnie ciemno.

W zimny i deszczowy grudniowy dzień w małym miasteczku w Santa Catarina w Brazylii rodziny zaczęły podziwiać piękne dekoracje świąteczne i zatrzymały się, by podziwiać szopkę bożonarodzeniową.

Gdy podeszli bliżej, zdali sobie sprawę, że coś nie pasuje do tego obrazu.

Przez piękne czerwone rośliny gwiazdy betlejemskiej ich oczy powędrowały na małego Jezusa w żłobie i zobaczyły, że nie jest sam.

Miejscowy mieszkaniec Kiko Della Giustina był wśród tłumu mieszkańców Criciúma i zobaczył psa zwiniętego w kłębek obok małego Jezusa, cieszącego się ciepłem jego żłóbka.

Mieszkańcy starali się nie przeszkadzać bezdomnemu psu, nawet nie próbowali go z tamtąd ściągać. Okazali prawdziwe współczucie dla tego potrzebującego zwierzęcia.

Kiko musiał zrobić zdjęcia tej słodkiej sceny i opublikować je online. Przez ostatnią dekadę zdjęcia te zawsze pojawiają się w okolicach tej pory roku jako przypomnienie prawdziwego znaczenia Bożego Narodzenia .

Jak się potem okazało, szczenię szukające ciepła przy małym dzieciątku było bezpańskie, znane lokalnym sklepikarzom w okolicy.

Wkrótce po tym, jak opublikowano zdjęcia w internecie, mieszkańców miasteczka uszczęśliwiła wiadomość, że ten wspaniały piesek został adoptowany!

 

Proszę podziel się tym z przyjaciółmi i rodziną, jeśli uważasz, że ta historia pokazuje prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia.

 

 

Komentarze

08 stycznia 2019 o 22:18

Anonim

Raczej to chciał się przespać, bo myślę że zimno mu nie było bo ludzie na fotografii mają krótkie rękawy

Odpowiedz

Najnowsze artykuły

Do schroniska w Krakowie w ciągu jednego dnia trafiło 41 psów. Schronisko prosi o pomoc

Przyjechali uśpić psa bo jechali na wakacje

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Orzeszek-delikatny, malutki piesek na kanapę!

Arnold-mały, kochający i wierny pies!