powrót do listy

4 ważne lekcje które nasz pies nam daje każdego dnia

Psy uczą przebaczać

Gdy zapomnisz go nakarmić, poliże cię z radością. Nie masz sił na długi spacer, to nic. Cały dzień jesteś zajęty i dopiero wieczorem masz kilka chwil, żeby się z nim pobawić, nie ma problemu. To całkowita akceptacja i przebaczenie za wszystko, tym właśnie obdarza cię pies każdego dnia. Wyobraź sobie, że żyjesz z osobą, która całkowicie cię kocha, która zawsze jest dla ciebie i nigdy cię nie zdradzi. To rodzaj akceptacji, który trudno znaleźć w życiu.

 

Pies uczy miłości

I to najpiękniejszej miłości, bez warunków, bez pytań, bez zwracania uwagi na niedoskonałości. Psy uczą jak kochać pełnym sercem, nie myśląc o konsekwencjach czy zyskach i stratach. Mają nadzieję, że wszystko co robisz jest dla nich. Będziesz zły i krzykniesz, gdy ukradną ci jedzenie ale za chwilę znowu będą przy tobie. To miłość silna. Nie żadne zauroczenie ani uczucie, które trwa krótką chwilę. Świat potrzebuje takiej miłości, ponieważ nikt nie jest doskonały. Warto się jej uczyć od pupila.

 

Pies sprawia, że jesteś mniej cyniczny

Psy nie pozwalają swoim opiekunom gorzknieć i zamykać się na świat. Nieważne kto cię wkurzy czy zirytuje, kto zepsuje ci dzień, wiesz, że w domu czeka na ciebie puchate szczęście, które od progu będzie pokazywało, jak bardzo cię kocha. Nie da się wobec takiej miłości być cynicznym draniem. Optymizm i ufność w to, że będzie dobrze są zaraźliwe.

 

Sprawia, że stajesz się silniejszy

Pies sprawia, że ci się chce, że stajesz się lepszym i silniejszym człowiekiem, nawet dla swojego pupila. Sprawia, że na wiele spraw możemy spojrzec z dystansem, oderwać się od kłopotów. Psy chronią nas przed chorobami serca, wyciągają na spacer nawet w dni, kiedy nie wyszlibyśmy na zewnątrz. Psy uczą nas wielu emocji i dbają o nasze samopoczucie, zatem warto przemysleć sprawę i dać dobry dom jakiemuś bezdomnemu czworonogowi.

Zobacz psy do adopcji.

 

Jeżeli spodobał ci się nasz artykuł, udostępnij znajomym i rodzinie.

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Brazylijski artysta tworzy legowiska dla zwierząt ze starych opon, które znajduje na ulicach

Poruszające pożegnanie z psem, którego uratowała 17 lat wcześniej

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Załamany 10 miesięczny spaniel w schronisku

Drugi raz w schronisku. Pechowy pies