powrót do listy

20 rzeczy, o których właściciele golden retriewer nie mogą zapominać. Ostatni wyciska łzy

Wszyscy, którzy znają golden retriewera wiedzą, że te psy słyną ze swojej łagodnej i posłusznej postawy towarzysza rodziny.

Życzliwość i dobry charakter goldenów mówi za nich wszystko. Jest to jeden z najlepszych rodzinnych psów na świecie. Wesoły, godny zaufania, szybko przebaczający błędy popełniane przez niedoświadczonych właścicieli.

Często mówi się, że psy są jedynymi na ziemi istotami, które kochają człowieka bardziej, niż samego siebie. No cóż. Golden retriewer jest tym jedynym wyjątkiem!

Czasami chcąc dobrze wychować psa, popełniamy małe błędy, które w przyszłosci obracają się przeciwko nam. Istnieją pewne lekcje życia z czworonogami, o których żaden właściciel psa nie powinen zapomnieć. Zwłaszcza, gdy ma goldena!

 

KOCHASZ POMAGAĆ?  ZAŁÓŻ BEZPŁATNĄ ZBIÓRKĘ I ZBIERZ PIENIĄDZE NA DOWOLNY CEL ZWIĄZANY ZE ZWIERZĘTAMI >>>

 

 

1. Nie bój się, gdy pies wskakuje na ciebie z radości, kiedy wracasz z pracy i otwierasz drzwi.

 

2. Daj mu czas, aby zrozumiał czego od niego chcesz. On musi Cię poznać i poznać Twój jezyk.

 

3. Zaufaj mu. Tak jak on zaufał Tobie, ty też musisz zaufać jemu.

 

4. Nie bądź na niego zły za długo. Nie zamykaj go na długo, nie karz za długo. Ty masz znajomych, rodzinę, on ma tylko Ciebie.

 

5. Zabierz go do środka, gdy pogarsza się pogoda. Na dworze nie ma kaloryfera ani klimatyzacji. Nie musi być sofa. Mały kawałek podłogi w kuchni wystarczy.

 

6. Rozmawiaj z nim. Oczywiście, że nie mówicie tym samym językiem ale dźwięk twojego głosu rozjaśnia każdy jego dzień.

 

7. Przytul go, gdy się boi.  Ty znasz głośniejsze dźwięki, nowe miejsca i nowych ludzi, on nie. Pies musi wiedzieć, że z Tobą jest bezpieczny i nic mu nie grozi.

 

8. Pamiętaj, że on nigdy nie zapomni jak go traktujesz. Naucz go, że ludzie powinni się mu kojarzyć z miłością a nie z bólem. I nigdy o tym nie zapominaj.

 

9. Wyjdź z nim. Nieważne czy na spacer, czy do ogrodu. Goldeny kochają towarzystwo swoich włascicieli. Żaden, nawet najpiękniejszy i największy ogród nie zastąpi wspólnie spędzonego czasu, nawet wspólnego leżenia pod gruszą.

 

10. Pozwól mu poznawać nowych przyjaciół. Nie zamykaj świata psa na inne czworonogi. Jeżeli potrafią się dogadać, niech spędzają ze sobą trochę czasu. To daje goldenom dużo radości.

 

11. Nagradzaj go smakołykami. Goldeny lubią jeść a ich właściciele starają się dbać o ich zdrowie i linię. Nic jednak się nie stanie, gdy od czasu do czasu nagrodzisz swojego goldena za dobre zachowanie. 

 

12. Nie bij go. Goldeny mają zęby i mogą przegryżć twoją kość. Nie robią tego jednak i obdarowują nas mokrymi pocałunkami. Ty też nie masz powodu by go uderzyć. 

 

13. Zrozum, gdy potrzebuje czasu dla siebie. Goldeny nie zawsze chcą grać w piłkę czy się przytulać. Nie martw się z tego powodu. Nie smuć się, że latem woli spać na podłodze niż w ciepłym łóżku. 

 

14. Pokaż mu swój świat. Dom, ogród, park. Jedź z nim nad wodę, do znajomych. To sprawia mu dużo przyjemności i nie będzie mógł się doczekać kolejnych waszych wspólnych wypadów.

 

15. Naucz go nowych rzeczy. Poznawanie nowych sztuczek utrzymuje umysł w aktywności. Przede wszystkim jednak pozwala goldenowi zaimponować przed tobą. On kocha robić sztuczki przed znajomymi i patrzeć jaki jesteś z niego dumny.

 

16. Pozwól mu się czasami pobrudzić. Co jakiś czas niech powróci do swoich korzeni.

 

17. Dotykaj go. Nic tak nie daje poczucia miłości i bezpieczeństwa jak dotyk i głaskanie.

 

18. Zwracaj uwagę na jego zachowanie. Może ci się wydawać, że jest leniem lub uparciuchem a on po prostu może być chory i potrzebuje twojej pomocy.

 

19. Kochaj go tak samo, gdy jest już starszy jak wtedy,gdy był młody. On kocha cię tak samo gdy był szczeniaczkiem i gdy jest już staruszkiem. Zadbaj też o niego, gdy jego ciało odmawia mu posłuszeństwa.

 

20. Bądź z nim, podczas jego ostatniej podróży. To bardzo trudne ale gdy nadchodzi dzień opuszczenia tego świata, golden bardzo potrzebuje bliskiej mu osoby. Każda chwila i oddech jest łatwiejszy, gdy jesteś przy nim.

 

I nawet gdy twojego goldena już nie ma, pamiętaj te słowa: "Ludzie rodzą się po to, by nauczyć się jak kochać i być dobrym. Psy gdy się rodzą już to potrafią, dlatego są na ziemi tak krótko".

 

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, podziel się nim ze znajomymi.

 

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

19 sierpnia 2017 o 20:33

Anonim

Wspaniale napisane najważniejsze....❤

16 sierpnia 2017 o 14:20

Anonim

Wspaniałe kompendium- dotyczące zresztą nie tylko goldenów.Dziękuję.

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!