powrót do listy

Santor, pies na medal

  • Wiek: 2019
  • Płeć: samiec
  • Waga: 14
Santor, pies na medal szuka miejsca w Twoim sercu!

Santor w swoim życiu nie miał okazji przekonać się co to prawdziwa miłość. Gdyby tylko to… ale jego życie to była jedna wielka walka o przetrwanie. Wystarczy powiedzieć jedno słowo: Wojtyszki. Nie miał tyle “szczęścia” co inne psiaki, które trafiły do zwykłych schronisk, jemu przyszło żyć w tym obozie koncentracyjnym dla zwierząt. Wreszcie został stamtąd zabrany!
4-letni Santorek obecnie mieszka w domu tymczasowym w Warszawie, w którym udowodnił i wciąż udowadnia (chociaż nie musi, bo to oczywiste), że jest psem na medal, wartym cudownego stałego domku pełnego miłości.
Jest przyjacielski w stosunku do ludzi, uwielbia wspólną zabawę i pieszczoty. Z innymi psami może dogadać się po bliższym poznaniu, przy pierwszym kontakcie może być spłoszony. Jeśli w nowym domu będą inne psy, to najlepiej, aby były mniejsze lub jego rozmiaru.
Santor czeka teraz na nowe życie. Wśród kochających go ludzi. Jest kundelkiem. Nie ma długich włosów, ma tylko zwykłą czarno-brązową sierść. I za to go kochamy!
Swoje imię dostał na cześć słynnej pani Ireny, której bardzo się spodobało, że tak cudowny pies nazywa się tak samo jak ona!

Waga: około 13 kg
Usposobienie:  Łagodny i przyjazny, chętny do zabawy i głaskania, ale nienachalny. Na co dzień bardzo spokojny, lubi leżeć i spać. Nie ma problemu z zostawaniem samemu w domu czy jazdą samochodem.
Zdrowie: wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony
Stosunek do ludzi: ufny i przyjacielski, chętny do wspólnej zabawy, chociaż z początku może być lekko zdystansowany. Nie przejawia agresji.
Zachowuje czystość w domu.
Potrzeby: min. 3 spacery dziennie – na spacerach załatwienie się może zająć mu troszeczkę dłużej, wcześniej miał problemy z tym na podłożu stresowym, obecnie załatwia się normalnie
Karma sucha lub mokra o wysokiej wartości odżywczej (min. 40% mięsa, bez zbóż)
Znaki szczególne: zmiana skórna na głowie
Miejsce, gdzie powinien zamieszkać: dom lub mieszkanie. Jeśli z innymi psami, to z psami podobnych rozmiarów lub mniejszymi.

Tel. w sprawie adopcji +48 780 120 955 – Fundacja Psa Karmela