powrót do listy

Błagam na kolanach o pomoc

740,00 zł

Cel: 4 000,00 zł

18%
Wpłać teraz
BLAGAM NA KOLANACH NIE POZWÓLCIE MU UMRZEĆ. Brzydka, stracilismy 3 tygodnie temu, na coś, co wtedy wyglądało jak zapalenie trzustki.
W poniedziałek, po otrzymaniu badań mniejszego, Dzikusa, wraz ze wstępną diagnozą FIP zarówno my jak i weterynarz inaczej patrzymy na starszego.
FIP to zakaźne zapalenie otrzewnej u kotów wywoływane, ironicznie, przez koronawirus. Przebieg jest piorunujący, mediana życia bez działania wynosi 9 dni. Choroba jeszcze do niedawna była uznawana za nieuleczalną. Obecnie istnieje terapia eksperymentalna lekiem niedostępnym w Polsce. Polega na podawaniu kociakowi zastrzyków równo co 24h przez 84 dni. Efekty są, koty pokonują chorobę i dostają drugie życie.


Dzikus ma 9 miesięcy. Początek objawów zbiegł się ze śmiercią starszego przyjaciela, więc podejrzewano depresję.

W ciągu 2 tygodni schudł z 3,5 na 2,9kg, stan zapalny dziąseł niemal uniemożliwia mu jedzenie - z prawdziwego Dzikusa stał się niewiarygodnie apatyczny. Już na pierwszy rzut oka oddychanie sprawia mu problem i walczy z mocną dusznością. W brzuszku i klatce piersiowej zaczyna gromadzić się płyn i z dnia na dzień narasta żółtaczka.


W całym pogorszeniu stanu zdrowotnego kociak nadal kocha człowieka. Łasi się, mruczy przy każdym dotyku, szuka kontaktu z ludźmi a najbezpieczniej czuje się przy drugim kocie w domu. Nie wiadomo jednak jak długo taki stan potrwa. Statystyki mówią, że niedługo...
Przez pierwsze dni staraliśmy się przemyśleć jak pokryć koszty na własną rękę, bez konieczności proszenia o wpłaty. Daleko nam od poddania się, ale sami nie jesteśmy w stanie zapewnić Dzikusowi tego, co obecnie jest mu najbardziej potrzebne - codzienne wizyty u weterynarza i zapas leku na 84 dni, warte zawrotne 10 000 złotych.
Nie mamy wiele czasu, każda godzina jest cenna, ale leku nie trzeba kupować na raz. Nie mogę opisać jak bardzo będziemy wdzięczni za każdą zlotówkę przeznaczoną na ten cel.
Jeżeli ktoś, zwłaszcza z okolic Poznania, posiada lek i chciałby do oddać/odsprzedać, bardzo proszę o kontakt.
Dziękuję za każdą pomoc.Karolina Jaworska

Organizator zbiórki

zadaj pytanie

Wpłaty - 34

Komentarze