powrót do listy

Szczeniak zmuszony do opuszczenia domu z powodu choroby, spuszcza głowę ze wstydu

 

Wiele razy, gdy wchodzimy w interakcje z psami lub kotami, całkowicie zapominamy, że one również są istotami zasługującymi na godne życie i szacunek.

Zwierzęta również zasługują na odpowiednie traktowanie, dlatego wszelkie zaniedbania są niewybaczalne.

Ten chory, słaby i zawstydzony pies, nie podniósł wzroku.

W szczególności w przypadku rodzin, które nie są w stanie podjąć długoterminowego zobowiązania wobec swoich zwierząt towarzyszących, aby zaspokoić podstawowe potrzeby, takie jak zdrowie, pożywienie i uczucia , mamy dziś przypadek szczeniaka, który został znaleziony w Brazylii.

Szczeniak został znaleziony na ulicach. Wygądał najgorzej, jak można sobie to wyobrazić , ale najbardziej niezwykłą rzeczą, jaką można zobaczyć, było to, jak ze wstydem zwiesił głowę.

 

To tak, jakby nie czuł się wart życia normalnego psa . Był całkowicie przygnębiony, ale dobry człowiek przyjął go i zabrał do lokalnej grupy ratowniczej w Brazylii.

Tam nazwali go Sardinha. Miejscowi wyjaśnili, że psa wyrzucono z własnego domu, gdy zachorował . W przypadku świerzbu, robaków i infekcji oka potrzebował dużo opieki. A kiedy podniósł głowę, by nawiązać kontakt wzrokowy z personelem u weterynarza, był to wspaniały pierwszy krok!

Spójrz na ewolucję biednego Sardinhy, gdy został okrutnie wyrzucony na ulice.

 

Jaką winę może mieć Sardinha, że zachorował? W zasadzie, gdyby otrzymał odpowiednią opiekę, nie przechodziłby przez to, a osobami odpowiedzialnymi za jego zdrowie byli ludzie, których kiedyś potrzebowali bardziej niż kiedykolwiek. Oni wtedy odwrócili się od niego plecami, wyrzucając go na ulicę.

Kobieta, która kocha psy i pomagała je ratować, dowiedziała się o Sardinha i wezwała pomoc.

Jego stan był niepokojący i oburzający.

Zaproponowała, że będzie wychowywała słodkiego szczeniaka podczas pracy, aby ufał ludziom i żył życiem normalnego zwierzaka. I nie zajmie jej to dużo czasu ...

Po kilku dniach Sardinha bawiła się na zewnątrz i goniła swoje zabawki! To merdanie ogonem było naprawdę niezwykłe.

Niedługo potem pewna rodzina zauważyła tego cudownego psa i złożyła wniosek o adopcję! Dostał dom na zawsze, na który naprawdę zasłużył.

Na szczęście dla Sardinhy otrzymała ona pomoc, której potrzebowała w samą porę . Wyobraź sobie, ile zwierząt, takich jak ona, czeka na tę pomocną dłoń. To smutna rzeczywistość, która musi się skończyć.

Sardinha nie jest już nawet cieniem tego smutnego i zrozpaczonego szczeniaka, którego znaleziono na ulicach.

 

Jeśli cieszysz się, że Sardinha należy do grupy zwierząt, które dostały drugą szansę, podziel się jej historią.

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze artykuły

Legowisko dla psa – jak wybrać to najlepsze?

Owady w karmie dla psa jako nowa dieta przyjazna środowisku

Najnowsze zbiórki

50

1 770,00 zł

Potrzebujemy pomocy

Ostatnie ogłoszenia

Młodziutka, towarzyska Furia

Łatek - przyjazne cudo w kropki do pokochania!