powrót do listy

Szczeniak zmuszony do opuszczenia domu z powodu choroby, spuszcza głowę ze wstydu

 

Wiele razy, gdy wchodzimy w interakcje z psami lub kotami, całkowicie zapominamy, że one również są istotami zasługującymi na godne życie i szacunek.

Zwierzęta również zasługują na odpowiednie traktowanie, dlatego wszelkie zaniedbania są niewybaczalne.

Ten chory, słaby i zawstydzony pies, nie podniósł wzroku.

W szczególności w przypadku rodzin, które nie są w stanie podjąć długoterminowego zobowiązania wobec swoich zwierząt towarzyszących, aby zaspokoić podstawowe potrzeby, takie jak zdrowie, pożywienie i uczucia , mamy dziś przypadek szczeniaka, który został znaleziony w Brazylii.

Szczeniak został znaleziony na ulicach. Wygądał najgorzej, jak można sobie to wyobrazić , ale najbardziej niezwykłą rzeczą, jaką można zobaczyć, było to, jak ze wstydem zwiesił głowę.

 

To tak, jakby nie czuł się wart życia normalnego psa . Był całkowicie przygnębiony, ale dobry człowiek przyjął go i zabrał do lokalnej grupy ratowniczej w Brazylii.

Tam nazwali go Sardinha. Miejscowi wyjaśnili, że psa wyrzucono z własnego domu, gdy zachorował . W przypadku świerzbu, robaków i infekcji oka potrzebował dużo opieki. A kiedy podniósł głowę, by nawiązać kontakt wzrokowy z personelem u weterynarza, był to wspaniały pierwszy krok!

Spójrz na ewolucję biednego Sardinhy, gdy został okrutnie wyrzucony na ulice.

 

Jaką winę może mieć Sardinha, że zachorował? W zasadzie, gdyby otrzymał odpowiednią opiekę, nie przechodziłby przez to, a osobami odpowiedzialnymi za jego zdrowie byli ludzie, których kiedyś potrzebowali bardziej niż kiedykolwiek. Oni wtedy odwrócili się od niego plecami, wyrzucając go na ulicę.

Kobieta, która kocha psy i pomagała je ratować, dowiedziała się o Sardinha i wezwała pomoc.

Jego stan był niepokojący i oburzający.

Zaproponowała, że będzie wychowywała słodkiego szczeniaka podczas pracy, aby ufał ludziom i żył życiem normalnego zwierzaka. I nie zajmie jej to dużo czasu ...

Po kilku dniach Sardinha bawiła się na zewnątrz i goniła swoje zabawki! To merdanie ogonem było naprawdę niezwykłe.

Niedługo potem pewna rodzina zauważyła tego cudownego psa i złożyła wniosek o adopcję! Dostał dom na zawsze, na który naprawdę zasłużył.

Na szczęście dla Sardinhy otrzymała ona pomoc, której potrzebowała w samą porę . Wyobraź sobie, ile zwierząt, takich jak ona, czeka na tę pomocną dłoń. To smutna rzeczywistość, która musi się skończyć.

Sardinha nie jest już nawet cieniem tego smutnego i zrozpaczonego szczeniaka, którego znaleziono na ulicach.

 

Jeśli cieszysz się, że Sardinha należy do grupy zwierząt, które dostały drugą szansę, podziel się jej historią.

Komentarze

Najnowsze artykuły

Owady w karmie dla psa jako nowa dieta przyjazna środowisku

Karmy dla psów i kotów na bazie owadów- nowy trend w żywieniu zwierząt

Najnowsze zbiórki

0

0,00 zł

Na leki

Ostatnie ogłoszenia

Fuks, młody i wesoły psiak szuka domu!

Młodziutki, pełen energii Pako