powrót do listy

Sylwestrowy Patrol Animalsów przygotowuje się do pomocy zwierzętom w noc sylwestową

W Sylwestra OTOZ Animals przygotowuje wielką akcję pomocy zwierzętom, które przestraszone hukiem petard mogą uciec z domu lub posesji i zaginąć. Zwierzętom w stresie związanym z wybuchami fajerwerków bardzo trudno odnaleźć drogę powrotną do domu. Dlatego z pomocą rusza Sylwestrowy Patrol Animalsów. 

pies wystraszony hukiem petard i fajerwerków

Patrol będzie pomagał zaginionym zwierzętom wrócić do domu w Warszawie oraz w woj. pomorskim.

W przypadku wielu psów i kotów, aby złagodzić huk spowodowany wystrzałami petard i fajerwerków w domu, pomaga głośne ustawienie dźwięku w telewizorze lub radiu, aby zagłuszyć hałas dobiegający z zewnątrz. Niektóre psy i koty mogą preferować w tym dniu ciche i ciemne pomieszczenie, np. łazienkę. W przypadku zwierząt, które przebywają na zewnątrz, warto rozważyć wprowadzenie ich do domu lub garażu, aby czuły się bardziej bezpieczne w Sylwestra.

odpalanie petardy na ulicy

Sylwestrowy Patrol Animalsów organizowany i koordynowany przez OTOZ Animals, to społeczna inicjatywa, której celem jest zabezpieczenie zwierząt, które uciekły ze swojego domu lub posesji oraz umożliwienie im szybkiego powrotu do swoich opiekunów. Sylwestrowy Patrol Animalsów po przyjęciu zgłoszenia o znalezionym zwierzaku pod nr alarmowym tel. 723300200 (Warszawa) lub tel. 517274947 (woj. pomorskie), wyśle na miejsce załogę swojego patrolu, która zabezpieczy zwierzę, odczyta czip, a w razie potrzeby, przewiezie je do kliniki weterynaryjnej.

sylwestrony patrol animalsów przyjmuje zgłoszenia zaginionych zwierząt

Następnie Sylwestrowy Patrol Animalsów skontaktuje się z właścicielem znalezionego psa poprzez identyfikację właściciela za pomocą czipa. Jeżeli nie będzie możliwości kontaktu z opiekunem psa, zwierzak zostanie odwieziony do schroniska. Stąd bardzo ważne, aby zwierzak był zaczipowany a dane z czipa wprowadzone do Międzynarodowej Bazy Danych, ponieważ tylko wtedy Patrol będzie miał dostęp do danych kontaktowych opiekuna zwierzaka. Akcja jest planowana w Sylwestra 31 grudnia 2023r. w godzinach od 19:00 do 3:00 rano 1 stycznia 2024r. W województwie pomorskim Sylwestrowy Patrol Animalsów będzie jeździł przez całą noc.

Telefony kontaktowe: Sylwestrowy Patrol Animalsów

Warszawa tel. 723300200

woj. pomorskie tel. 517274947

Czytaj dalej:

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

25

3 535,00 zł

Juniorek

Ostatnie ogłoszenia

Axa - grzeczna, wesoła, młoda sunia!

Roczny Blacky, wesoły, grzeczny, przyjazny