powrót do listy

Pierwsze państwo wprowadza zakaz sprzedaży psów

Dla miłośników zwierząt, mamy dobre wieści. Ze względu na to, że wiele psów potrzebuje adopcji a ludzie wybierając zwierzaka, coraz częściej nie biora pod uwagę jego pochodzenia i mają coraz większą świadomość tego, przez co przechodzą w pseudohodowlach, prawo w jednym ze stanów w USA może zmienić tą sytuację.

W ubiegłym tygodniu gubernator Kalifornii, Jerry Brown, podpisał ustawę, która zakazuje sklepom sprzedawania zwierząt z hodowli.

Warunki w jakich żyją zwierzęta w hodowlach przeznaczonych do sprzedaży w sklepach zoologicznych, są niejednokrotnie fatalne. Miejsca te są przepełnione, brudne i niebezpieczne. Psy są bez nadzoru a sunie wielokrotnie zachodzą w ciążę. 

Ze względu na to, że nie ma żadnych prawnych regulacji co do takich hodowli, zwierzęta, które się w nich rodzą są bardzo często obciążone chorobami genetycznymi.

Na szczęście nowa ustawa wchodzi w życie od 2019 roku, aby zapewnić ochronę obecnym zwierzętom.

Ustawa wywołała wiele kontrowersji i spotkała się z negatywnymi reakcjami Amerykańskiego Związku Kynologicznego, która na swojej stronie wydała takie oświadczenie:

"Zwolennicy ustawy podają nieprawdziwe zarzuty, jakoby występowały nadużycia ze strony hodowców oraz bezpodstawne i nieprawdziwe informacje dotyczące chorób tej populacji zwierząt... Bardzo ważne dla nas, jak i innych miłośników zwierząt i zwolenników ras, jest zachowanie wolności wyboru zwierząt, aby znaleźć takie, które pasuje do naszego stylu życia".

Mimo sprzeciwu, 36 miast w Kalifornii, poszło śladem nowej ustawy.

Bez względu na to, jakie argumenty zostaną przedstawione, wszyscy możemy się zgodzic z tym, że przyjmowanie zwierzaka do swojego domu, to ogromna odpowiedzialność, która wymaga dokładnego przemyślenia i rozważenia.

Jeżeli posiadasz psa, podziel się swoją opinią, co myślisz o nowym prawie w Kalifornii?

 

Proszę podziel się artykułem z przyjaciółmi i rodziną.

 

Komentarze

13 listopada 2017 o 05:45

Anonim

Zwróćcie uwagę ludzie na to ile psów rocznie albo miesięcznie jest wyrzucanych na ulicę bo nie którzy ludzie nudzą już się psami albo wkurzają je do lasu i zostawiają je tam na pastwę losu, też nawet są przypadki zabijania psiakow albo glodzenie pies to jest odpowiedzialność anie kaprys albo zabawka

Odpowiedz

12 listopada 2017 o 13:15

magda

Nie ma to jak pisać o czymś czego się nie rozumie. Zakaz dotyczy sprzedaży psów W SKLEPACH. Taka sytuacja w ogóle w Polsce nie występuje.
Nikt nie zakazuje hodowli ani sprzedaży psów rasowych w ogóle.

Odpowiedz

13 listopada 2017 o 21:10

psiarek

Za to ty nie rozumiesz czego czytasz, przecież jest napisane że to w USA a nie w PL

Odpowiedz

12 listopada 2017 o 12:19

Anonim

Uważam że ustawa jest bardzo krzywdząca bo uderzy również w hodowców z zamilowania a nie tylko dla checi zysku. Kazdy ma prawo wyboru psiaka! Tak jak i nie każdy hodowca jest rzadnym kasy suk.....em

Odpowiedz

12 listopada 2017 o 11:47

Anonim

Moja sąsiadka ma hodowle psów i bardzo dobrze się nimi zajmuje , nie każdy hodowca musi traktować źle swoje zwierzęta.

Odpowiedz

12 listopada 2017 o 11:10

Anonim

JESTEM ZACHWYCONA POMYSŁEM! sama mam psa z schroniska i wiele widzialam i czytalam na temat psów z hodowli. Związki kynologiczne interesują się tylko zarobieniem pieniędzy i reklamy, nie nadzorują i nie scigają pseudohodowli chyba ze ktos ich do tego przypilnuje. Wydaja zezwolenia na prawo i lewo bo

Odpowiedz

12 listopada 2017 o 12:20

Anonim

Związek krynologiczny zajmuje sie hodowlami zgłoszonymi do nich a nie wszystkimi.

Odpowiedz

Najnowsze artykuły

Weterynarz ujawnia co zwierzęta robią chwilę przed uśpieniem

Pies rozpłakał się gdy sprzedano krowę, która go wychowała

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Nie proszę o udostępnienia

Zmarznięte szczeniaki szukają domu