powrót do listy

Pierwsze państwo wprowadza zakaz sprzedaży psów

Dla miłośników zwierząt, mamy dobre wieści. Ze względu na to, że wiele psów potrzebuje adopcji a ludzie wybierając zwierzaka, coraz częściej nie biora pod uwagę jego pochodzenia i mają coraz większą świadomość tego, przez co przechodzą w pseudohodowlach, prawo w jednym ze stanów w USA może zmienić tą sytuację.

W ubiegłym tygodniu gubernator Kalifornii, Jerry Brown, podpisał ustawę, która zakazuje sklepom sprzedawania zwierząt z hodowli.

Warunki w jakich żyją zwierzęta w hodowlach przeznaczonych do sprzedaży w sklepach zoologicznych, są niejednokrotnie fatalne. Miejsca te są przepełnione, brudne i niebezpieczne. Psy są bez nadzoru a sunie wielokrotnie zachodzą w ciążę. 

Ze względu na to, że nie ma żadnych prawnych regulacji co do takich hodowli, zwierzęta, które się w nich rodzą są bardzo często obciążone chorobami genetycznymi.

Na szczęście nowa ustawa wchodzi w życie od 2019 roku, aby zapewnić ochronę obecnym zwierzętom.

Ustawa wywołała wiele kontrowersji i spotkała się z negatywnymi reakcjami Amerykańskiego Związku Kynologicznego, która na swojej stronie wydała takie oświadczenie:

"Zwolennicy ustawy podają nieprawdziwe zarzuty, jakoby występowały nadużycia ze strony hodowców oraz bezpodstawne i nieprawdziwe informacje dotyczące chorób tej populacji zwierząt... Bardzo ważne dla nas, jak i innych miłośników zwierząt i zwolenników ras, jest zachowanie wolności wyboru zwierząt, aby znaleźć takie, które pasuje do naszego stylu życia".

Mimo sprzeciwu, 36 miast w Kalifornii, poszło śladem nowej ustawy.

Bez względu na to, jakie argumenty zostaną przedstawione, wszyscy możemy się zgodzic z tym, że przyjmowanie zwierzaka do swojego domu, to ogromna odpowiedzialność, która wymaga dokładnego przemyślenia i rozważenia.

Jeżeli posiadasz psa, podziel się swoją opinią, co myślisz o nowym prawie w Kalifornii?

 

Proszę podziel się artykułem z przyjaciółmi i rodziną.

 

Komentarze

13 listopada 2017 o 05:45

Anonim

Zwróćcie uwagę ludzie na to ile psów rocznie albo miesięcznie jest wyrzucanych na ulicę bo nie którzy ludzie nudzą już się psami albo wkurzają je do lasu i zostawiają je tam na pastwę losu, też nawet są przypadki zabijania psiakow albo glodzenie pies to jest odpowiedzialność anie kaprys albo zabawka

Odpowiedz

12 listopada 2017 o 13:15

magda

Nie ma to jak pisać o czymś czego się nie rozumie. Zakaz dotyczy sprzedaży psów W SKLEPACH. Taka sytuacja w ogóle w Polsce nie występuje.
Nikt nie zakazuje hodowli ani sprzedaży psów rasowych w ogóle.

Odpowiedz

13 listopada 2017 o 21:10

psiarek

Za to ty nie rozumiesz czego czytasz, przecież jest napisane że to w USA a nie w PL

Odpowiedz

12 listopada 2017 o 12:19

Anonim

Uważam że ustawa jest bardzo krzywdząca bo uderzy również w hodowców z zamilowania a nie tylko dla checi zysku. Kazdy ma prawo wyboru psiaka! Tak jak i nie każdy hodowca jest rzadnym kasy suk.....em

Odpowiedz

12 listopada 2017 o 11:47

Anonim

Moja sąsiadka ma hodowle psów i bardzo dobrze się nimi zajmuje , nie każdy hodowca musi traktować źle swoje zwierzęta.

Odpowiedz

12 listopada 2017 o 11:10

Anonim

JESTEM ZACHWYCONA POMYSŁEM! sama mam psa z schroniska i wiele widzialam i czytalam na temat psów z hodowli. Związki kynologiczne interesują się tylko zarobieniem pieniędzy i reklamy, nie nadzorują i nie scigają pseudohodowli chyba ze ktos ich do tego przypilnuje. Wydaja zezwolenia na prawo i lewo bo

Odpowiedz

12 listopada 2017 o 12:20

Anonim

Związek krynologiczny zajmuje sie hodowlami zgłoszonymi do nich a nie wszystkimi.

Odpowiedz

Najnowsze artykuły

Szympans ponownie spotyka się ze swoimi rodzicami zastępczymi. Jego reakcja jest wzruszająca

Zabawne psy powracają! Oto zupełnie nowa kompilacja psich winowajców

Ostatnie ogłoszenia

Pies który umiera po cichu

Psie dziecko na łańcuchu