powrót do listy

Nowe prawo zaostrza kary dla tych, którzy znęcają się nad swoimi psami lub kotami

 

Od lat walczy się o to, aby narody świata czuwały nad życiem zwierząt, broniąc ich praw, chociaż jest to praca, która jest wykonywana powoli, ale pewnie, są triumfy, które poruszają nasze serca radością, jak nowe prawo które potępia tych, którzy dopuszczają się niesprawiedliwych czynów wobec zwierząt .

Niedawno prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zaostrzył wyrok dla tych, którzy znęcają się nad psami lub kotami .

Prezydent podpisał nowe prawo ze szczeniakiem na ręku.

Prawo brazylijskie ustanowiło kary od 3 miesięcy do roku więzienia za znęcanie się nad zwierzętami, Bolsonaro początkowo zawetował to prawo, ponieważ uważał, że kary pięciu lat za znęcanie się nad zwierzętami są przesadzone . Jakiś czas temu powiedział:

„Kto porzuca noworodka, ma wyrok od sześciu miesięcy do trzech lat. Jak więc ten, kto źle traktuje psa lub kota, ma spędzić do pięciu lat w więzieniu ”.

Jednak to stwierdzenie skłoniło aktywistów i miłośników zwierząt futerkowych do przeprowadzenia kampanii w sieciach społecznościowych , w której uczestniczyła żona prezydenta.

Kampania przyniosła świetne rezultaty, a Prezydent ostatecznie zatwierdził nowe prawo

Prezes organizacji pozarządowej Miau Aumigos, Kelly Barroso, wziął udział w wydarzeniu i zacytował niektóre dane dotyczące populacji zwierząt domowych na podstawie ostatniego spisu. Barroso skomentował:

„W całej Brazylii jest 29 milionów domów z psami i ponad 18 milionów z kotami”.

 

Podkreślił również, że rzeczywistość, w jakiej żyje wiele z tych zwierząt, jest nie tylko surowa, ale i okrutna, nalegając, aby wszystkie akty przemocy były karane .

Mamy nadzieję, że to prawo zapoczątkowuje nową erę, w której futrzane zwierzęta domowe są tak samo ważne jak każdy człowiek.

 

Barroso zamknął swoje przemówienie, cytując zdanie przywódcy Indii Mahatmy Gandhiego.

„Wielkość narodu i jego postęp moralny można mierzyć traktowaniem zwierząt”.

Bez wątpienia uchwalenie prawa jest krokiem naprzód, który napawa nas ogromną radością. Mamy nadzieję, że przyniesie to najlepsze efekty i większą świadomość wśród osób decydujących się na przywitanie zwierzaka w domu .

Serce człowieka można ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta. Podnosimy dalej głos, aby to prawo było rozpowszechniane na całym świecie. Udostępnij tę wspaniałą wiadomość.

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze artykuły

Legowisko dla psa – jak wybrać to najlepsze?

Owady w karmie dla psa jako nowa dieta przyjazna środowisku

Najnowsze zbiórki

50

1 770,00 zł

Potrzebujemy pomocy

Ostatnie ogłoszenia

Młodziutka, towarzyska Furia

Łatek - przyjazne cudo w kropki do pokochania!