powrót do listy

Dwóch australijskich nastolatków zabiera koale do auta, aby uchronić je przed pożarami

Dwóch nastolatków z Australii postanowiło działać i pomagać tym wspaniałym zwierzętom, które są symbolem ich kraju: ratują koale!

Wsadzają do swojego samochodu koale (wideo)

W tym strasznym okresie pożaru w Australii odczuwamy wiele uczuć: gniew, wściekłość, nieporozumienie, rozpacz, smutek ...

Mieszkańcy innych krajów solidaryzują się z obywatelami Australii, którzy stracili majątek życia, ale także ze zwierzętami. Prawie 480 milionów ssaków, ptaków i gadów jest zagrożonych przez płomienie, które dewastują kraj.

W tym kontekście dwóch australijskich nastolatków postanowiło działać i pomagać zwierzętom w swoim kraju: koalom . Micah Lovegrove (19 lat) i jego kuzyn Caleb (18 lat) przejechali samochodem na wyspę Kangaroo, aby przybyć na ratunek koali uwięzionych w pożarze . Ta wyspa, która straciła 150 000 hektarów, unosi się w dymie, jest znana z turystyki, ponieważ słynie z piękna i obecności bardzo wielu dzikich zwierząt. W obliczu sytuacji, która jest niezrozumiała, dwoje nastolatków zachowało się wspaniale. Pojechali tam samochodem i sprawdzali, czy mogą znaleźć żyjące, zagubione, ranne i zdezorientowane koale.Wszystkie koale, jakie znaleźli, przenieśli do samochodu, a następnie odwieźli do domu sąsiada, upoważnionego do opieki nad koalami.

Ci dwaj młodzi bohaterowie to prawdziwy wzór do naśladowania

W samochodzie na filmie widać 7 koali, ale tych dwoje nastolatków uratowało 20 stworzeń przed pewną śmiercią . Ich pomoc była w trudnych warunkach:  60% znalezionych koali było już martwych , spalonych żywcem. Cztery koale uratowane podczas akcji zmarły w ciągu 24 godzin od przywiezienia. Obejrzyj wideo, pozdrawiamy tych dwóch młodych bohaterów, którzy są światełkiem dla wielu istnień. 

Mogli zostać w domu, ale postanowili działać, co daje nadzieję.

Samochód pełen koali to niewiele w porównaniu do skali katastrofy na wyspie Kangur, ale to też się liczy!

Brawo i dziękuję za pomoc tym niewinnym koalom.

Komentarze

Najnowsze artykuły

Zaginiony od tygodni pies niespodziewanie odnajduje się w schronisku

Przeprowadzka- kobieta widząc zaniedbanego psa przywiązanego łańcuchem postanawia go ukraść

Najnowsze zbiórki

3

130,00 zł

Operacja dla JJ

3

115,00 zł

Operacja Ramba

Ostatnie ogłoszenia

Wyrzucili szczeniaki na tory kolejowe

Znaleziono sunie!