powrót do listy

Dwóch australijskich nastolatków zabiera koale do auta, aby uchronić je przed pożarami

Dwóch nastolatków z Australii postanowiło działać i pomagać tym wspaniałym zwierzętom, które są symbolem ich kraju: ratują koale!

Wsadzają do swojego samochodu koale (wideo)

W tym strasznym okresie pożaru w Australii odczuwamy wiele uczuć: gniew, wściekłość, nieporozumienie, rozpacz, smutek ...

Mieszkańcy innych krajów solidaryzują się z obywatelami Australii, którzy stracili majątek życia, ale także ze zwierzętami. Prawie 480 milionów ssaków, ptaków i gadów jest zagrożonych przez płomienie, które dewastują kraj.

W tym kontekście dwóch australijskich nastolatków postanowiło działać i pomagać zwierzętom w swoim kraju: koalom . Micah Lovegrove (19 lat) i jego kuzyn Caleb (18 lat) przejechali samochodem na wyspę Kangaroo, aby przybyć na ratunek koali uwięzionych w pożarze . Ta wyspa, która straciła 150 000 hektarów, unosi się w dymie, jest znana z turystyki, ponieważ słynie z piękna i obecności bardzo wielu dzikich zwierząt. W obliczu sytuacji, która jest niezrozumiała, dwoje nastolatków zachowało się wspaniale. Pojechali tam samochodem i sprawdzali, czy mogą znaleźć żyjące, zagubione, ranne i zdezorientowane koale.Wszystkie koale, jakie znaleźli, przenieśli do samochodu, a następnie odwieźli do domu sąsiada, upoważnionego do opieki nad koalami.

Ci dwaj młodzi bohaterowie to prawdziwy wzór do naśladowania

W samochodzie na filmie widać 7 koali, ale tych dwoje nastolatków uratowało 20 stworzeń przed pewną śmiercią . Ich pomoc była w trudnych warunkach:  60% znalezionych koali było już martwych , spalonych żywcem. Cztery koale uratowane podczas akcji zmarły w ciągu 24 godzin od przywiezienia. Obejrzyj wideo, pozdrawiamy tych dwóch młodych bohaterów, którzy są światełkiem dla wielu istnień. 

Mogli zostać w domu, ale postanowili działać, co daje nadzieję.

Samochód pełen koali to niewiele w porównaniu do skali katastrofy na wyspie Kangur, ale to też się liczy!

Brawo i dziękuję za pomoc tym niewinnym koalom.

Komentarze

Najnowsze artykuły

Ta kobieta nie może się zdecydować którego psa adoptować więc kupuje całe schronisko

Ich mama zmarła na poboczu drogi. Zrobiliśmy wszystko, by uratować jej szczenięta

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Boluś płacze co noc

Bono-mały, 3-letni, delikatny pies szuka domu!